Ballet boots aneb když se spojí BDSM s baletem

baletky-thumb

Ballet boots, baletky, baletní kozačky… Známe je pod spoustou jmen. Bez ohledu na název jsou to jedny z nejúžasnějších bot, jaké byly kdy vymyšleny. Jak správně tušíte, dneska bude řeč právě o nich😊

Nejprve trocha historie. Možná to nevíte, ale až do poloviny 19. století baletky netančily na špičkách. Nebylo ani jak, protože baletní botičky byly měkké a jednalo se vlastně o piškoty či cvičky. Teprve Marie Taglioni v roce 1832 poprvé v baletu Sylfidy předvedla známé stání „en pointe“, tedy na špičkách, díky upraveným a zpevněných botkám, že kterých se časem vyvinuly klasické baletní špičky. Maruška měla úspěch a tehdy začíná éra baletu tak, jak ho známe dodnes.

baletni-spicky
Zde to všechno začalo, u klasického baletu

Kde se však vzaly ty naše úchylácký ballet boots? Částečně vznikly pod vlivem těch klasických baletních. Zároveň se první podobné boty objevují kolem roku 1900. Ty byly ale spíš jen zajímavost a rarita, a jelikož podpatek délkou o dost přesahoval botu, chůze byla nemožná. Teprve zhruba v osmdesátých letech minulého století se ballet boots, tak jak je známe, rozšířily do širšího podvědomí.

baletky-historie
Jedny z historických fetiš botek:)

Tím máme dějepisné okénko za sebou a mužem se vrhnout k dalšímu😀 Když se podíváte na foto, uvidíte, že proti špičkám mají jednu odlišnost – podpatek. Teda ne že by to jinak byly stejné boty. Těch rozdílů byste našli o dost víc, ale tenhle je asi nejvýraznější. Takže podpatek. Má zhruba 18 až 20 centimetrů (dle velikosti boty) a alespoň trošku odlehčuje špičkám, na kterých spočívá váha celého těla. Ne, že by to moc pomáhalo, ale trošku přece jo, hehe. Jinak je bota většinou tvarovaná jako lodičky či kozačky. Jen o něco bytelnější a s vyztuženou přední částí. Nejčastěji je seženete buď v klasické kůži, nebo v její syntetické náhradě. Případně ještě lakové. Osobně mám nejradši ty kožené. Vydrží léta a skvěle sedí. Kór pokud mají šněrování, které je pěkně stáhne, což je účelné i velice příjemné.

baletky-vysoke
Moje vysoké šněrovací baletky z pravé kůže

Když mluvíme o tom, jak sedí, určitě doporučuji právě vysoké a šněrovací baletky. Jen ty totiž zajistí dobré zpevnění nohou a hrozí vám menší problémy, zvlášť pokud jste začátečník. Naopak určitě bych se pro začátek vyhnul těm lodičkovým, co končí pod kotníky a drží je na noze jen pár pásků nebo kratičká tkanička. Jsou krásné, jako dekorace do postele určitě super, problém ale je, že noha v nich nemá takovou oporu. A pokud nemáte vytrénované svaly kolem kotníku, – Ne, jestli nejste baletka, tak opravdu nemáte😀! – nohu neudrží rovně a můžete si snadno třeba vymknout kotník. Proto začínejte opatrně.

baletky-kratke
Nižší baletky ze syntetické kůže

Při nákupu by bota měla co nejlépe sedět na noze. Zaznamenal jsem dva názorové proudy ohledně výběru velikosti. Často se radí vzít raději o číslo menší nebo jen taktak sedící boty. Noha je pak zpevněná víc. Ale pak jsou i tací, co radí naopak o číslo větší a přední prostor lépe vycpat pro ulevení prstům. Ponechám na vašem vlastním zkoušení, co vám vyhovuje víc. Já to mám někde mezi. Baletky jsem si vybral tak, abych měl kolem prstů trochu vůli, a vkládám si do nich silikonové vycpávky, jaké používají baletky. Obvykle do nich nosím taky ještě nějaké ponožky či podkolenky, klidně i tlustší. Rozhodně to trochu pomáhá.

baletni-vlozky
Gelové baletní vložky hodně pomohou

Ale pozor, ani to vás nechrání dokonale a především křeče přijdou snadno. Než víc vycpávat boty, radši zkuste posilovat kotníky a vůbec svaly nohou. Též pomůže rozcvičení a protažení chodidel před hraním. Přece jen i baletky se musí rozehřát, a to jsou trénované léta. Mimochodem také záleží, jestli botky chcete na chození, nebo jen na pohodu v posteli. To je samozřejmě o dost méně náročné.

A co dělat, když už ta křeč přijde? Hmm, máte dvě možnosti. Pokud je teprve v počátku, někdy se jí povede různým rozhýbáváním nohy v botě potlačit. Většinou ale přijde bez varování hned ta silná a pak je jediná účinná ráda: Boty okamžitě dolů. Pokud tedy tyhle věci nechcete zahrnout do masochistických tužeb. Nic proti tomu, nikde jsem se zatím nedočetl, zda déle přetrvávající křeč nese nějaké rizika, ale příjemný to fakt není, to mi věřte😀

20161005_23581901-576x1024
Pohodička

A k čemu jsou vlastně takové ballet boots dobré? Myslím, že se dají použít skoro ke každým hrátkám. Můžete v nich jen vegetit v posteli, můžete je mít jako zpestření bondage a nebo v nich můžete subinu honit s bičem po pokoji. Co vás jen napadne. Sám mám rád nucení ke stání, nejlépe s vytaženými rukami nahoru za zády nebo i jen u klasické rozporky. No schválně si představte subinku, která se pokouší balancovat na špičkách připoutaná třeba jen za obojek k oku ve stropě a očkem po vás pokukuje, kdy jí konečně pustíte a ulevíte jejím zmučeným nožkám. To je prostě úžasná představa, ne😊?

To je k baletkám asi všechno, co mě napadá. Jsou to nádherné botky a pro mě osobně jedny z nejvíc vzrušujících vůbec. Jak na slečnách tak i na sobě. Elegantní tvar a přitom restriktivní funkce, obejmutí nohy a pevné šněrování, matná kůže, bolest a nepohodlí… Je toho hodně. Nedá se to ani dobře popsat, protože pocity slovem prostě nezachytíte v plné kráse. Proto pokud vás lákají, určitě si je někde půjčte a vyzkoušejte. Třeba vás uchvátí jako mně a už nepustí😊

ballet-boots-x2
No není to krásné na pohled?:)

5 komentářů

  1. Tý jo!
    Jsem netušila, že piškotky (tedy jejich pokračovatelky) nosí i pánové. Velmi by mě zajímalo jak vypadá na pánské nožce. Zda to má podobný efekt jako u dámy. Zvláště pak bych chtěla vidět ty zpevněné nožky z jejich používání. Musí to být vážně radost pohledět. :)

    Ale je fakt, že do postele bych je asi nechtěla, přijdou mi značně nepraktické. Avšak umím si je přestavit na fetish párty, tam by se jistě vyjímaly skvěle. Ano, já vím.. není to módní výstřelek. Ale mě by se za tímto účelem tuze líbily. Hihi

  2. Teda do piškot maj hodně daleko. To jsou pohodlný bačkůrky:-D Na party teda nevím. Jak v nich chceš chodit? I jen stání je těžký:-D Jsou lidi, co to zvládají, ale to jsou výjimky. Leda by tě vozili svázanou v křesle. To jo. By byl fajn pohled:-D Jinak ony spíš vyžadujou zpevněné nohy, ne že ti je zpevní. Ale jsou super, určitě zkus:-)

  3. Mě teda už nějakou dobu lákají a tenhle článek mi dal další impulz :) Je to nádherná věc a, (jak píšeš), holky v nich vypadají skvěle. Radost pohledět.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *