Chlorinovaný latex, nebo raději klasický?

Dneska si povíme něco o chlorinovaném latexu. Jedná se o časté téma diskuzí, o kterém se už hodně napsalo, a přesto stále neutichají. Který je lepší? Proč jej takhle upravovat? Nebo raději ne? Jak už to tak bývá, neexistuje správná odpověď. Pozitiva i negativa mají obě verze. V dnešním článku se proto téhle problematice podíváme na zoubek. :)

Nejprve si ale udělejme představu, o co vlastně jde. Představovat latex je snad zbytečné. Guma vzniklá vulkanizací přírodního latexu je vyhledávaným materiálem hodně fetišistů. Ale co ten druhý typ? Je to vlastně docela jednoduché. Pokud vezmeme již hotový výrobek z normálního latexu a ponoříme jej do směsi kyseliny chlorovodíkové s bůhví čím, začne na chemikáliím vystaveném povrchu docházet k chemické reakci, tzv. chlorinaci. Slyšel jsem i označení jako chlorace, chlorování… Nepovedlo se mi najít, co je chemicky správně, ale je to jedno, vyberte si, co se vám líbí nejvíc. Každopádně latex tímto procesem do svých složitých molekul naváže atomy chloru a výsledkem je jakoby hladší, jemnější a zacelenější povrch.

A co z toho plyne pro nás úchyláky? Několik výhod, ale také nevýhod. Tak už to ale bývá skoro vždy, že? :D Tak nejprve ty výhody. Hlavním pozitivem téhle úpravy je již zmíněná hladkost a kluzkost. Není tak k oblékání potřeba mazání olejem či bordelení s mastkem. Pokud nejste vyloženě zpocení, vklouznete klidně i do těsného catsuitu během chvilky. Paráda! Není žádný problém vyrovnat faldíky, povytáhnout rukáv a prostě zajistit dokonalé vyhlazení oblečení.

Punčochy od Fetissa, máčený latex s chlorinací bez naleštění.

Další výhodou je, že povrch díky uzavření původně docela pórovité struktury latexu zleskne, takže není potřeba ani naleštění olejem, ač samozřejmě nezaškodí. S tím souvisí i další věc. Znáte to. Chcete se s partnerkou mazlit v latexu a ono je to takové lepivé, drhne to o sebe… Zkrátka může to někdy obtěžovat, a je lepší použít silikonové naleštění. No, a tohle přesně s chlorinací odpadne a vy už po sobě jen krásně kloužete jeden po druhém. Bez oleje. Jen tak. Nešpiníte postel ani podlahu, je to příjemný a prostě jiný. Rozhodně doporučuju vyzkoušet.

Tytéž punčochy po naleštění, vypadají jako klasický latex.

Uvádí se, že chlorinovaný latex je vhodnější i pro alergiky, kteří ten klasický nesnesou. Sám naštěstí nemohu posoudit, takže poprosím spíš případné zasvěcence o doplnění v komentářích.

Zatím to všechno zní jako to nej, co můžete chtít, co? No, tak sem hodíme i nějaká ta negativa a vyrovnáme skóre. :D

Asi největším neduhem je, že věci z chlorinovaného latexu je téměř nemožné kvalitně opravit v amatérských podmínkách. Lepidlo nedrží, části se brzy zase odlepují… Když si vezmu, jak náchylný je latex na nejrůznější poškození, tohle je asi hlavní důvod, proč se sám chlorinovaným věcem spíš vyhýbám. Zatímco opravit protržení normálního catsuitu je celkem snadné, podlepíte ho záplatou za pár kaček a frčíte dál, tak s chlorinovaným to tak jednoduše nejde. Neříkám, že vůbec, ale je potřeba lepený povrch obrousit až na původní neupravený latex. No a představte si to v praxi, kór u něčeho složitějšího.

Někteří prodejci u svého zboží nabízejí chlorinaci za příplatek, takže klasicky další negativum je o něco vyšší cena. A také časová náročnost, kdy se například dodání věcí na zakázku může dosti protáhnout.

Pro někoho může být negativem i odlišný pocit z chlorinovaného latexu. Mně to třeba nevadí a příjemné mi jsou oba druhy, ale není to stejné. Osobně se v upraveném i víc potím.

Kukla od Fetissa po naleštění.

Pokud si vyrábíte vlastní věci, tak negativem je i to, že je velký problém chorinaci provést v domácích podmínkách. Pokud nemáte k dispozici laborku, sousedi vám za unikající chlór vskutku nepoděkují. :D A klidně na vás může přijet i nějaká zásahovka kvůli chemickému ohrožení. Kór v dnešní vystrašené náladě z teroristů. Že se jedná o práci s jedovatými a žíravými látkami je snad zřejmé. Ale je to na vás a v případě zájmu najdete na netu podrobné postupy. Hlavně buďte opatrní.

Přemýšlím, jestli jsem ještě něco nezapomněl, ale tohle je asi ten hlavní základ. Takže pokud se vrátím k úvodní otázce, subjektivně říkám chlorinovanému latexu spíš ne. Myslím si, že nevýhody převyšují výhody, především nemožnost snadné opravy, přinášení jiných pocitů a obtížnost provedení v domácích podmínkách. Přesto ho nechci úplně zatracovat. Léta používám odlévané a chlorinované punčochy či masky od Fetissa a jsou skvělé. Žádné patlání olejem, zdlouhavé oblékání a nechtěné trhání chlupů během urovnávání faldů… Prostě jen šup do pohodlí. :) Každopádně volba je na vás. Vyzkoušejte nejlépe sami, který vám lépe vyhovuje a pak už si jen užívejte tenhle sexy materiál. Přeju příjemné latexové zážitky. :)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *