Chlorinovaný latex, nebo raději klasický?

Dneska si povíme něco o chlorinovaném latexu. Jedná se o časté téma diskuzí, o kterém se už hodně napsalo, a přesto stále neutichají. Který je lepší? Proč jej takhle upravovat? Nebo raději ne? Jak už to tak bývá, neexistuje správná odpověď. Pozitiva i negativa mají obě verze. V dnešním článku se proto téhle problematice podíváme na zoubek. :)

Nejprve si ale udělejme představu, o co vlastně jde. Představovat latex je snad zbytečné. Guma vzniklá vulkanizací přírodního latexu je vyhledávaným materiálem hodně fetišistů. Ale co ten druhý typ? Je to vlastně docela jednoduché. Pokud vezmeme již hotový výrobek z normálního latexu a ponoříme jej do směsi kyseliny chlorovodíkové s bůhví čím, začne na chemikáliím vystaveném povrchu docházet k chemické reakci, tzv. chlorinaci. Slyšel jsem i označení jako chlorace, chlorování… Nepovedlo se mi najít, co je chemicky správně, ale je to jedno, vyberte si, co se vám líbí nejvíc. Každopádně latex tímto procesem do svých složitých molekul naváže atomy chloru a výsledkem je jakoby hladší, jemnější a zacelenější povrch.

A co z toho plyne pro nás úchyláky? Několik výhod, ale také nevýhod. Tak už to ale bývá skoro vždy, že? :D Tak nejprve ty výhody. Hlavním pozitivem téhle úpravy je již zmíněná hladkost a kluzkost. Není tak k oblékání potřeba mazání olejem či bordelení s mastkem. Pokud nejste vyloženě zpocení, vklouznete klidně i do těsného catsuitu během chvilky. Paráda! Není žádný problém vyrovnat faldíky, povytáhnout rukáv a prostě zajistit dokonalé vyhlazení oblečení.

Punčochy od Fetissa, máčený latex s chlorinací bez naleštění.

Další výhodou je, že povrch díky uzavření původně docela pórovité struktury latexu zleskne, takže není potřeba ani naleštění olejem, ač samozřejmě nezaškodí. S tím souvisí i další věc. Znáte to. Chcete se s partnerkou mazlit v latexu a ono je to takové lepivé, drhne to o sebe… Zkrátka může to někdy obtěžovat, a je lepší použít silikonové naleštění. No, a tohle přesně s chlorinací odpadne a vy už po sobě jen krásně kloužete jeden po druhém. Bez oleje. Jen tak. Nešpiníte postel ani podlahu, je to příjemný a prostě jiný. Rozhodně doporučuju vyzkoušet.

Tytéž punčochy po naleštění, vypadají jako klasický latex.

Uvádí se, že chlorinovaný latex je vhodnější i pro alergiky, kteří ten klasický nesnesou. Sám naštěstí nemohu posoudit, takže poprosím spíš případné zasvěcence o doplnění v komentářích.

Zatím to všechno zní jako to nej, co můžete chtít, co? No, tak sem hodíme i nějaká ta negativa a vyrovnáme skóre. :D

Asi největším neduhem je, že věci z chlorinovaného latexu je téměř nemožné kvalitně opravit v amatérských podmínkách. Lepidlo nedrží, části se brzy zase odlepují… Když si vezmu, jak náchylný je latex na nejrůznější poškození, tohle je asi hlavní důvod, proč se sám chlorinovaným věcem spíš vyhýbám. Zatímco opravit protržení normálního catsuitu je celkem snadné, podlepíte ho záplatou za pár kaček a frčíte dál, tak s chlorinovaným to tak jednoduše nejde. Neříkám, že vůbec, ale je potřeba lepený povrch obrousit až na původní neupravený latex. No a představte si to v praxi, kór u něčeho složitějšího.

Někteří prodejci u svého zboží nabízejí chlorinaci za příplatek, takže klasicky další negativum je o něco vyšší cena. A také časová náročnost, kdy se například dodání věcí na zakázku může dosti protáhnout.

Pro někoho může být negativem i odlišný pocit z chlorinovaného latexu. Mně to třeba nevadí a příjemné mi jsou oba druhy, ale není to stejné. Osobně se v upraveném i víc potím.

Kukla od Fetissa po naleštění.

Pokud si vyrábíte vlastní věci, tak negativem je i to, že je velký problém chorinaci provést v domácích podmínkách. Pokud nemáte k dispozici laborku, sousedi vám za unikající chlór vskutku nepoděkují. :D A klidně na vás může přijet i nějaká zásahovka kvůli chemickému ohrožení. Kór v dnešní vystrašené náladě z teroristů. Že se jedná o práci s jedovatými a žíravými látkami je snad zřejmé. Ale je to na vás a v případě zájmu najdete na netu podrobné postupy. Hlavně buďte opatrní.

Přemýšlím, jestli jsem ještě něco nezapomněl, ale tohle je asi ten hlavní základ. Takže pokud se vrátím k úvodní otázce, subjektivně říkám chlorinovanému latexu spíš ne. Myslím si, že nevýhody převyšují výhody, především nemožnost snadné opravy, přinášení jiných pocitů a obtížnost provedení v domácích podmínkách. Přesto ho nechci úplně zatracovat. Léta používám odlévané a chlorinované punčochy či masky od Fetissa a jsou skvělé. Žádné patlání olejem, zdlouhavé oblékání a nechtěné trhání chlupů během urovnávání faldů… Prostě jen šup do pohodlí. :) Každopádně volba je na vás. Vyzkoušejte nejlépe sami, který vám lépe vyhovuje a pak už si jen užívejte tenhle sexy materiál. Přeju příjemné latexové zážitky. :)

3 komentáře

  1. Mám zkušenosti a jak bych řekl… Přijímám pod obojí. Dle zkušeností chlorino se už tak krásně nedá naleštit. V detailu je poznat rozdíl. Trochu latex „ztuhne“, ale nijak extrémně. Problém může být při pocení, že se na kůži přilepí a nejde posouvat. Kdo z nás se v latexu nepotí :) Sundat třeba catsuit, nejlépe bezzipovej je trochu problém. V ohybech můžou vznikat otlaky na kůži. U chlorina je potřeba sucho. Suchý latex, suché tělo. Pokud se zapotíte už při oblékání, tak máte problém. Latex v oleji je fajn, jen si musí člověk zvyknout na práci v kluzkém prostředí a hlavně pozor ve vaně, či sprše. Pokud se rozhodnete si tam sundat třeba catsuit a ponožky, stává se z toho varietní vystoupení plné akrobatických čísel :D Pudr je taky celkem na něco dobrej, ale všude se sype. Vypadáte jako když vás někdo vyválel v mouce. Po opocení vzniká stejný problém jako u chlorina. Prostě se hůř sundavá. Většinou se potem odplaví do záhybů. A stejně v drtivé většině případů stejně použijete olej. Latex bez lesku chce málokdo a prostě to není ono. Ale každý si najde svoje. Já ani jeden způsob nezavrhují. Jen mám svoje preferované :) Sám si vyrábím masky, catsuity a taky si je dle potřeby chlorinuji. Opravdu opatrně a hlavně to nezkoušet doma. Myšleno třeba v bytě. Větrné počasí a řídká zástavba je velkou výhodou. Nejlépe žádná :) Ale do téhle úpravy se opravdu pouštět až si jste jistí, že chlorino chcete. To už nikdo nevrátí. Takže u catu za desítku to může bolet. Už jsem zažil i na jedné masce co mi poslal kamarád na chlorino dva druhy latexu. Nejspíš někdo vyrobil a neměl stejného dodavatele na různé tloušťky. Maska dopadla špatně. Některá část úplně zešedivěla, jiná byla v pohodě. Byla lepená, takže podle dílů se to lišilo. U máčené tento problém odpadá, ale může se stát, že výsledek nebude vzhledově dle představ. Na to má vliv i poměr vody s chemikáliemi a délka máčení. Co se týče případně opravy. Jak to říct slušně. Jde to, umím to, ale ten slovník bych vám nepřál slyšet :D Pokud se toho bojíte, tak raději neriskuje. Opravdu u toho jde o zdraví a to vám taky nikdo nevrátí. Snad jsem s tímto popisem někomu pomohl. V podstatě to hlavní článek vystihl a já pouze dávám osobní zkušenost jako osoba, která s tím má osobní zkušenost jako amatérský výrobce. ;)

    1. Děkuji za asi nejdelší smysluplný komentář zde. Jo, opravy chlorinovaných věcí, to je čirý masochismus. :-D Jinak kdybys chtěl napsat návod, jak na to v domácích podmínkách, rád ho tu „otisknu“. Já sám k tomu bohužel nic říct nemohu. :-D

      1. Ahoj. Já bych radši s návody šetřil. Ono se najde hned plno lidí co budou psát, že to je špatně a dělá se to jinak. Oni to dělají správně. Ale nikdo z nich ten návod nenapíše, ale cizí hned bude pomlouvat. Nebo se toho někdo návodu chytne, nepovede se mu to a bude tady akorát nadávat. Česká natura. Už jsem zažil opravu sukně a výrobu nového topu, kdy byl dlouho nekvalitně skladován. Nutno říci, že osoba po deseti letech trochu přibrala. Sukně červená z litého latexu. Opravu jsem navrhl jako: varianta 1 zahodit a vyrobit novej, varianta 2 červenou do odstínu netrefím, tak sukni rozříznout a udělat vsadky na boky z černého jako kontrast. Navíc top byl černý. Došlo na druhou variantu. Top byl úplně na prach, tak jsem podle něj vyrobil úplně nový. Když jsem se ptal o kolik upravit velikost, tak o nic. V tom už jsem viděl problém. Léta a kila se trochu posunula směrem výš. A jak to dopadlo… Úžasně. Prý se do toho nebyla skoro schopná nasoukat a musela ji kamarádka pomáhat. Po dotazu na kamarádku co použila za pudr, protože na fotkách co jsem viděl nebyla po oleji ani stopa, mi bylo řečeno to oblíkala na „sucho“. Za opravu a výrobu topu jsem si řekl 700,-. Odpověď byla, že je to drahý. Prý někde na stránkách viděla latexový catsuit za 300,-. To už jsem věděl, že opravdu ví o čem mluví. Pokud si někdo plete latex s wet lookem… Zase jsem se trochu rozepsal :) Ale proč to vlastně píšu? Zaplaceno jsem nedostal, nebo lépe řečeno. Už jsem po ní nic nechtěl. Nervy mám jen jedny a když dost lidí ani nemá představu kolik stojí metr materiálu. O práci a času nemluvě. Prostě kdo bude chtít si nějaký postup si určitě najde. Internet je celkem dobrý zdroj a kdo hledá najde. Jinak věřím se snad ani nenajde někdo, který by věřil že koupí latexový catsuit za 300,- :D. A pokud se opravdu dá někde koupit, dejte mi odkaz a kupuju to po kamionech :) Ještě jednou omluva za román a doufám nikoho nepohoršil. Maximálně osobu která mi nezaplatila, ale v případě její znalosti latexu dosti pochybuji, že by byla návštěvníkem těchto stránek :D

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *