Desková hra Cesta na fetišpárty

Máte rádi deskové hry? Doufám, že ano, dnes pro vás totiž jednu mám. Vlastnoruční a úchyláckou! Jste zvědaví? :) Její počátky se datují někam do roku 2013, kdy jsem byl ještě s bývalou a vymýšlel jsem různé blbiny v rámci společných zvrhlých hrátek. No, ji dávno odnesl čas, ale hra tu je pořád, a myslím, že třeba zaujme i někoho dalšího. O co v ní jde?


Je to tu! Dlouho se internetem nesla zpráva, že Günter Vogelrauch, mezi svými známý spíš pod přezdívkou Gummi-LatexGod, chystá něco velkého. A zprávy nelhaly! První opravdová fetish párty pro všechny úchyláky a pervezáky, na které se vyřádí všichni, od milovníků jehlových podpatků, až po pravověrné masochisty. Na té prostě nelze chybět. Škoda, že puritánská městská rada nedovolila pořádat akci přímo ve městě. Že by prý mohla ohrozit mravnost mládeže. Taková blbost! Ale Günter se nevzdal, a našel vhodné místo kousek za lesem. Tam nikdo moc nechodí a nikomu tak nebude trocha veselí vadit. A bude to fakt velký!

Ach jo. Taky bych šel, ale naši o tom nechtějí ani slyšet. V noci prý nikam courat nebudu, ještě by mě někdo přepadl. A beztak jsou to všechno akorát úchyláci. No… Jsou. Ale co je na tom špatnýho? Vždyť já jsem taky. A víte co? Stejně půjdu! Jenže kudy? Kdybych tak měl alespoň pořádnou mapu nebo něco. Ale ne, všechno je tajný jak složka BIS. Žádný GPS, žádný konkrétní údaje o místu konání. Pár ověřených lidí dostalo pozvánky a zbytek ať si poradí. Hmm. A párty je někde tam venku, čeká na mě. Ale co, nějak to najdu. Tak, ještě nablýskat catsuit, zalepit dírku na latexových ponožkách… Ještě boty! Kde mám sakra boty? Hurá. Baterku mám, naši čumí na Ordinaci, tak rychle než si něčeho všimnou. A je to! Jsem venku. Tiše za sebou zavřít okno a pryč. Muhehehe!


Hra Cesta na fetišpárty je variací starší české hry Loupežníci, jen s poněkud upraveným mechanismem a příběhem. Vaším cílem je vyplížit se večer z domova na párty, která se koná na tajném místě kousek za lesem. No, že to nebude jen tak, to už vám je asi jasné. Během putování hvozdem na vás totiž čekají různé nástrahy, poschovávaní úchyláci čekající jen na to, až si s vámi trochu zašpásují, a konečně i rodinní příslušníci, kteří vás chtějí uhlídat doma.

Tak co, chcete ji zkusit? Super! V tom případě pár slov k tomu, jak na výrobu. Všechny 4 soubory PDF (pravidla, mapa, karty a žetony) jsou připraveny k tisku na A4. Vždy nastavte měřítko na 100 procent, případně „skutečná velikost“ nebo tak něco, a vytiskněte nebo nechte pěkně barevně v nějakém copycentru. Doporučuju barevný laser, vypadá to moc dobře.

Pravidla

Mapa

Karty osudu

Žetony osudu

Karty jsou připraveny k rozřezání či rozstříhání vždy po dvojici, tedy rub a líc spolu. Pak je stačí jen ohnout, aby vznikla jedna oboustranná karta a nakonec zatavit do laminovací kapsy. Opět buď sami, nebo někde u specialistů. Ale asi budou trošku koukat. :D

Stejně tak u mapy, která sestává ze čtyř částí formátu A4. Ořízněte bílé okraje a nalepte na vhodné desky. Můžete si vyrobit i pěkně skládací herní plán, ale není to potřeba. Doporučuju tisknout na silnější papír a lepit něčím, s čím se dobře pracuje a nerozmočí vám to papír.

Žetony rozstříhejte po jednom, a buď nalepte na nějaký karton, dřevěné kostičky nebo cokoliv vás napadne. Je jich radši víc, ale stačí jich jen pár. Ve hře může mít v jednu chvíli každý hráč stejně jen jeden.

Zní to všechno hrozně složitě, ale to zvládnete. Je to jen o troše šikovnosti. Případně to můžete zkusit zatím jen s narychlo vytisklou černobílou verzí a pak uvidíte, zda se se vám chce si s výrobou víc vyhrát.

Nu a to je vlastně všechno. Přečtěte si pravidla, udělejte si s drahou polovičkou či zvrhlými přáteli pohodový večer a pusťte se do toho. Párty čeká! :)

4 komentáře

    1. Díky. Ta hra je koncipovaná primárně pro switch pár. Ale určitě by se dala pravidla upravit i pro tvůj případ. Například že jakýkoliv trest, který ty či Paní navštívíte, bude proveden tobě. :-D

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *