Hra o duše aneb Písklata opět v akci

Já vím, už je to nějaký pátek, co tahle událost proběhla, ale lepší pozdě než vůbec. Kór když vidím, že reporty z akcí patří podle ankety k oblíbeným tématům tohoto blogu. Jestli tedy těch 12 lidí můžu brát jako nějaký statistický vzorek, když denní návštěvnost je kapku jinde. Ale co. :D

Jak je zřejmé z titulku, navštívil jsem další pražskou akci organizovanou skupinou Písklat. Po překopaném Švandrlíkovi a starém Římě přišli zase s něčím zcela jiným. Nevím, kde ty nápady berou, ale obdivuju to! Občas si díky nim s nostalgií zavzpomínám na táborové hry, které jsem jako dítě miloval. No, to jsem trošku odbočil. Tentokrát byla myšlenka hry následující: Brány mezi nebem a peklem se po sto letech opět otevřely a duše nás nebohých mrtvých mohly libovolně proudit tam či zpět. Vybrat si libovolně svůj další úděl.Tolik k pojetí. V reálu tedy šlo o jeden podnik, kde byla dvě samostatná tematicky laděná patra. A za každou frakcí, totiž nebem a peklem, volební lídr snažící se vás získat pro tu či onu stranu. Proto nejspíš název Hra o duše a s ohledem na tehdy se blížící skutečné volby super fór. :)

Dresscode sice nebyl vyloženě nutný, ale dle propozic bylo nejvhodnější přijít v tom, v čem jsme jakožto aktéři celého dění zemřeli. Mnozí to pojali svérázně a bylo možné vidět nějaké ty zapíchlé nože v zádech, oprátky na krku a podobně. Mě zaujala především slepá žena se psem… Teda psa už to moc nepřipomínalo, ale nebudu to pitvat. :D Každopádně to byl super nápad na kostým. Taky se mi líbila černá baletka co si to po lokále štrádovala v piškotkách. Sice nevím, jak zemřela (asi jí zavraždila konkurentka z divadla :D ) ale jak víte, tohle se mi prostě líbí tak jako tak. Já se vytunil spíše do podivné latexové osoby. Můj oblíbený top, punčochy, šněrovací lakové kozajdy na jehle, kukla, rukavičky… Upřímně, ani nevím, co přesně to mělo být. Ale říkal jsem, že mě klepla pepka během navlékání do vší té gumy. Latexáci jistě věcí, o čem mluvím. Někdy je to prostě náročný. :D

Večer sice nebyl vyloženě akční jako ty předešlé, ale spíše se nesl ve znamení různých vystoupení. I když samozřejmě návštěvníci se mohli vyblbnout i sami dle libosti. V jednotlivých zónách se v průběhu večera odehrávaly podstatně odlišné části programu. V pekle jsme mohli přihlížet například hardcoru ve stylu přibíjení prsou na prkno a piss hrátek, v nebi zase spíše holčičímu mazlení, bondage či lehčímu spanku a podobným jemnějším praktikám. Mimochodem kromě toho, že se na slečny andělice moc hezky koukalo, taky roznášely dobroty a zajišťovaly nějaké to oživení. Zkrátka každý si našel to svoje. A aby toho nebylo málo, v nebi neustále jelo několik vodních dýmek pod odborným vedením jednoho z archandělů. Je vám asi jasný, kde jsem většinu času strávil. Pohodlné křesílko bodne a kdo má taky furt lítat na těch jehlách, že? To jednoho unaví a raději se odklidí do klidnější zóny. Největší paradox ovšem byl, že díky vodnicím bylo v nebi parádně zakouřeno, kdežto dole v pekle průzračný vzduch. Nu, stane se. :)

Co musím vypíchnout byl famózní vládce pekla, který se opravdu povedl. Ďábel s úžasným kostýmem a obřími křídly jak od létajícího ševce, byl velmi impozantní zjev, přestože občas hrozilo, že vás s nimi nabere. Holt stísněný prostor a snad třímetrové rozpětí je poněkud veselá kombinace. K tomu palec nahoru i za jeho herectví při občasné infiltraci nebe a dokreslení nálady odvěké rivality obou sfér. Jak už to tak ale bývá, vždy byl rychle vykázán zpět do ohňů pekelných. Parádní nápad a oživení celého večera.

Jak už to tak bývá, čas pohodově ubíhal a jelikož mě druhý den čekaly nějaké povinnosti, brzy jsem se odebral domů. Akci jsem si užil, jako ostatně každou podobnou, a těším se na další počin téhle skupiny bdsm nadšenců. Znovu a znovu ukazují svůj tvůrčí potenciál, a to se mi na nich líbí. Zatím mě bavilo skoro vše, s čím přišli. Uvidíme, jak si povedou příště. Tak zase někdy, přátelé. :)


Za poskytnutí fotek z akce a schválení reportu děkuji pořadatelům. :)

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *