Kupujeme latexovou metráž

Dost z vás v poslední době píše o tom, že chce začít s výrobou z latexu a obdivuje třeba i mou skromnou tvorbu. Že prý dokonce inspiruji. :D No, zas to nepřehánějme, ale samozřejmě mě to těší a podobným tvůrčím snahám určitě tleskám a držím vám palce. Je moc fajn vidět, jak pod rukama vzniká tílko, košile nebo i jen nějaká drobnost. A pak to konečně vyzkoušíte, a ono to vážně sedí! No, a nebo taky ne, že jo? :D

Základní návod na lepení latexu už tu chvíli visí, a tak jsem se rozhodl napsat takové pokračování. Mimoto už fakt dlouho jsem nenapsal tématický článek s nějakou přidanou hodnotou. Jen postuju samé fotky a chlubení, co jsem vytvořil nebo vytvořit plánuju, ale dát sem něco pořádnýho, to né, že? Tak pardón. :D Dnes to tedy napravím. Popovídáme si o tom, jak na nákup metráže, odkud a jakou objednat a na co myslet.

Hlavní výrobci

A začneme pěkně od začátku procesu, tedy od výrobců. Dřív se dalo říct, že jsou primárně dva, ale to už je passé a postupem let se jich vyvrbilo víc. Pojďme si je trochu představit:

Radical Rubber

Radical Rubber je asi první jméno, na které narazíte při shánění metráže například přes známý Eurocatsuits. Pořídíte ho v rozumně pestré paletě barev i tlouštěk a je relativně levný. Šíře obvykle 1 m, ale lze i dvojitá. Za mě je to skvělý výchozí materiál, a pokud nehledáte něco echt speciálního, klidně ho používejte na cokoliv. Sám ho mám hodně rád a třeba na černou 0.5 nedám dopustit a s úspěchem jsem si z ní udělal džíny i top a obojí skvěle slouží. A brzy koupím další, neb inspirace a chuť tvořit nikdy nespí.

4D Rubber

Nebo spíše jejich divize Supatex. Je to o něco dražší výrobce, ať cenou jako takovou, nebo šíří metráže, která je jen asi 90 cm. Kvalitou je však prý někde zcela jinde. Potvrdit to nemůžu, neboť jsem spokojen s obojím, ale dojem z něj je skvělý. Spíš bych ale řekl, že 4DR má obrovskou paletu odstínu i tlouštěk, a pokud jste něco u předchozího nenašli, je pravděpodobné, že zde najdete. Vy, co jste viděli mou zářivě jedovatě zelenou košili, tak ta je právě z materiálu odsud. Konkrétně z barvy vibrant green. Je to fakt úžasná barvička, ale to jen tak na okraj. :)

Košile z vibrant green 0,35 mm tlustého latexu od 4D Rubber

Firma prý používá nějakou odlišnou technologii zřetězení molekul či co, což by mělo vést k vyšší pružnosti a odolnosti proti roztržení. Nevím a rozdíl nijak zvlášť nevnímám. Co ale vnímám je něco jiného, a to naprosto hlaďoučký povrch na lícní straně a příjemnou vůni nového latexu. Na rubu je naopak povrch takový… Nevím, jak to nazvat. Jakoby strašně jemný samet, velur nebo semiš. Vyberte si. :D Ale je to hrozně příjemný na pohmat. Taky mám dojem, že při lepení se latex méně kroutí a lépe vstřebává lepidlo. Švy sem tam drží stejně blbě jako z čehokoliv jiného, takže to bude spíš rukama. :D

Yummy Gummy

Na základě doporučení přátel chci zmínit ještě dvě značky, se kterými nemám vlastní zkušenost, ale když si tak brouzdám nad jejich nabídkou, je to jen otázka času. :D Tou první je Yummy Gummy ze staré dobré Anglie. Asi se shodneme, že metalický latex nebo takový ten se třpytícím se efektem je krásný, ale zas tak unikátní dnes už není – i když oni ho mají fakt pěkný a totéž platí o různém mramorování, cákancích a dalších abstraktních vzorech – ale už jste viděli latex, který mění odstín třeba z modré do zelené? No, já taky ne. Ale oni to nějakým zázrakem umí! Doporučuju kouknout na video, které vydá za mnoho slov.

NEW COLOUR CHANGE ALERT!!!! This is our amazing Beetle Green colourchange !! Lilac-blue-green. It’s like beetle wings. Dm to order or look out for it on the website soon! #latex #yummygummy #yummygummylatex #colourchange #colourchangelatex #handmadelatex #handmade #beetles #beetle #chameleonpigment #sheetlatex

Zveřejnil(a) Yummy Gummy Sheet Latex dne Středa 22. listopadu 2017

Samozřejmě mají v nabídce i normální jednobarevný latex – mimochodem vlastní a v krásných barvách – ale tohle je to, co mě zaujalo. Ještě spolu s UV aktivním latexem, který taky není úplně běžnou věcí. Ceny nejsou nijak extrémní, i když samozřejmě vyšší jsou. Ale zas budete na párty nepřehlédnutelní. Mimochodem jelikož se jedná o ruční výrobu, neprodávají klasickou metráž, ale jednotlivé kusy latexu metr na dva, tuším, s čímž je potřeba počítat při plánování střihu a spotřeby materiálu. A pokud se necítíte na vlastní výrobu a rádi byste koupili už hotový model, i to lze. Osobně jsem za objev téhle značky hrozně rád, protože tohle se jen tak nevidí. Úplné Jiříkovo vidění. :)

Latex Repair

Druhou firmou jsou holandští Latex Repair, kteří se specializují primárně na nejrůznější ručně tvořené vzory. A najdete jich tu skutečně nepřeberné množství v různých kategoriích. Srdíčka, kytičky, šachovnice, leopard, vánoční, cákance, galaxie, krev… Prostě co vás napadne, to tu asi v nějaké podobě najdete. Dále mají několik hezkých třpytkatých latexů nebo takový, co imituje krajky. No a konečně i texturovaný. Pokud jste někdy pátrali po plastickém vzoru a la historická tapeta, tak tady ho seženete. A nejen ten. Prostě je toho spousta. Co kus, to úžasné dílo. A ceny tomu samozřejmě odpovídají, i když zase nejsou úplně nedostupné pro normálního jedince. Samozřejmě mají i klasický obyčejný latex v jedné barvě, který však nevyrábějí, ale jedná se o přeprodej. Podle obrázků bych sázel na Radical Rubber a 4D Rubber, ale nikde jsem to přímo nedohledal. Tato metráž je klasicky v roli, avšak vlastní ručně tvořený latex prodávají jako jednotlivé plochy cca metr na metr. Na stránkách si můžete zakoupit i nějaké to vybavení na výrobu a dokonce střihy na nejrůznější výtvory, od kukel po catsuit. A to se vyplatí! :D

Překupníci

Těch je spousta a patří k nim firmy jak zahraniční, tak i naše. Jen namátkou uvedu Blackstyle.de (oba výrobci), Eurocatsuits.com (Radical Rubber), Mhsexshop.cz (4D Rubber), něco míval dřív i Ltx.cz. Ceny jsou tu o fous výhodnější, tu méně. Ale přílišné rozdíly spíš nečekejte. V případě běžnější tloušťky je nákup odsud v pohodě, ale třeba nad 0,8 mm už peněženka zapláče s každým metrem či desetinkou milimetru navíc. Na druhou stranu se dá občas narazit na výprodej či nějakou akci, což je fajn.

Veškerý latex je od Radical Rubber, černý je 0,5 mm, transparentní odhaduji na 0,25 mm a bílé zdobení je z 0,35 mm.

Co je tedy lepší?

Pokud jde o cenu jako takovou, obecně asi platí, že nejvýhodnější vám dá vždy přímý výrobce. Může však být podmíněna třeba větším odběrem. To je případ třeba Radical rubber. Je sice možné objednat jen metr, ale s přirážkou tuším 50 % k ceně. Pokud  však objednáte alespoň 5 metrů, máte vyhráno a nabídka je bezkonkurenční. Otázkou je, kdo využije tolik stejného materiálu kromě cvoků, jako jsem já, anebo výrobců. Ale tak může se domluvit víc lidí a koupit společně, že? :) Ostatním bych radil projít si jednotlivé možnosti a vyhodnotit, co vám při konkrétních vašich potřebách přijde nejlepší. Osobně bych bral větší množství přímo od výrobců a menší od libovolného překupníka s dobrou cenu, akcí a podobně.

Já bych volil po dobrých zkušenostech s výše uvedeným latexem nejspíš Eurocatsuits, ale stejně dobře jistě poslouží i MH Sexshop a další. A na speciality bych zkusil Yummy Gummy nebo RepairLatex, protože tohle nikde jinde moc nenajdete. Ještě mě napadá, že samozřejmě stejně jako cokoliv jiného i latex se dá pořídit levně z Číny či na různých serverech jako je eBay. Ale nezkoušel jsem to a spíš bych se podobným nákupům naslepo vyhnul. Ale můžete narazit i na kvalitní latex, proč ne. Jestli to někdo chcete prubnout, určitě pak napište do komentářů svou zkušenost. Ale já zůstanu věrný ověřeným zdrojům. :)

Jakou zvolit tloušťku?

Probrali jsme, odkud můžeme latex objednávat. Zbývá tedy ještě menší zamyšlení nad tím, jaký vlastně potřebujeme. Samozřejmě teď nemám na mysli barvu, která je věcí osobního vkusu a jestli chcete královsky modré šaty nebo catsuit v barvě baby pink, je to jen na vás. Mnohem podstatnější je dobře zvolit tloušťku, protože každá se hodí na něco jiného. Platí základní pravidlo: Čím je latex tlustší, tím méně pruží, splývá a vůbec se hýbe. Ale zas víc vydrží, omezuje pohyb a někdo to i jednoduše rád. Zlatá střední cesta je dejme tomu 0,38 mm. Z takového můžete udělat lehké triko, sukni, košili, punčochy… Zkrátka co vás napadne a mělo by dobře kopírovat tělo nebo lehce splývat. Další, trochu jinak pojaté srovnání i s příklady z běžného života, sepsal na svých stránkách MH Sexshop. Já na své pokusy preferuji o něco hrubší latex, konkrétně 0,5 mm, protože se mi s ním lépe pracuje, víc vydrží a není to takový lehký hadýrek. Většina mnou vytvořených věcí co vidíte okolo na fotkách je tedy právě z něho.

Top i džíny jsou z 0,5, rukavice odhaduji na 0,35 mm.

Ok, tohle je tedy jakýsi střed, od kterého můžeme jít nahoru k opravdu silným latexům ve stylu heavy rubber, tj. zhruba od 0,9 mm a výše, a nebo dolů až k tuším 0,15 mm. Ale varuju vás, čím tenčí latex bude, tím větší peklo si s ním užijete. Kroutí se, lepí se sám na sebe a nakonec se možná zamotá do jedné velké koule, vám rupnou nervy a rituálně ho ubodáte nůžkami. True story. :D Samozřejmě to je problém hlavně u menších věcí nebo třeba tenkých pásků, ale na tom nezáleží. Prostě tomuhle se vyhýbám jak to jen jde a tenké věci si raději někde objednám. :D

Níže přikládám takovou subjektivní kategorizaci latexu:

0,15-0,25 mm Punčochy, kalhotky, lehké kukly
0,35 mm Téměř vše od punčoch, kalhotek přes catsuity až po kukly
0,5 mm Můj nejoblíbenější. Vhodný pro téměř libovolné oblečení a doplňky, kukly atd.
0,6-0,8 mm Džíny, bundy, kabáty
0,9 mm a výše Heavy rubber věcičky, těžké kabáty, poutací vaky a kazajky
3 mm Pevné korzety, dále řemeny, obojky, pouta, nejlépe s výztužnou vrstvou

A co doprava?

Ještě je dobré se zamyslet nad poštovným, ale většinou to není žádná velká tragédie, i když samozřejmě záleží na konkrétním případě. Jeden příklad za všechny. Teď jsem objednával z Blackstylu několik metrů výše zmiňovaného zeleného latexu. Došel tuším do pěti dnů přes PPL a dopravné bylo něco pod pět stovek. Ano, je to trošku víc než běžná pošta po republice, ale když prostě nemáte jinou možnost a chcete přesně tenhle odstín, tak se to dá. Mimoto pokud objednáte od výrobce, ty náklady budou podobné, ale cena za metr mnohem lepší, takže když to vezmete v celkové sumě, pořád se to vyplatí. Ale určitě je to věc k zamyšlení a důvod, proč na obyčejný latex doporučuji domácí přeprodej. Menší objednávka ze zahraničí se právě kvůli poštovnému tolik nevyplatí.

Závěrem

Tak co, vybrali jste si a objednali? Super! Potom už zbývá jen trpělivě čekat na dodání. Doufám, že jste si nenastavili Českou poštu. :D A pak přijde ten kouzelný okamžik. Rozbalíte donesenou krabici, ucítíte známý závan gumy a uvidíte ten objem krásného lesklého materiálu… A dojde vám, že jestli z tohohle máte něco vytvořit, bude to nejspíš vaše smrt. :D Ale ne, fakt jen do toho. Objednávejte, tvořte a lepte, cokoliv vás napadne. A hlavně si užívejte radost z každého takového pokusu, byť třeba nedokonalého. Časem to bude jenom lepší. Mimoto na akcích bývá spíš přítmí, takže nějaká ta chybka snadno zmizí. :)

A to je pro dnešek vše. Článek je hotov, já mám tedy splněno a mizím lepit nový top, tentokrát inspirovaný designem ze Stargate. Tak se těšte. :D

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *