OtheR DRESS 2019

Před pár týdny jsem se po roční pauze zase vypravil na OtheR DRESS, přehlídku originálních modelů z nevšedních materiálů v oblíbeném klubu Kotelna. Loni mi to nějak nevyšlo, ale tentokrát jsem musel. Už kvůli kamarádce, na jejíž kolekci, a vůbec první takovou prezentaci, jsem byl dost zvědavý. Úvodem ještě děkuji Kacířovi za svolení k použití jeho fotek. :)

Po zahájení jsem si zvolil místo na růžku přímo u mola, takže jsem tentokrát viděl vše krásně, hlavně botičky O:) Jen doufám, že jsem ve svém řvavě zeleném outfitu nebyl moc vidět já a nebudu lítat někde po netu bez maskování. Ale co, jednou to stejně veřejně praskne, že jsem úchyl. :D

Jako vždy byl večer rozdělen do několika tematických bloků, ve kterých se střídali jednotliví vystupující a předvádějící modelky. Mezi tím vším se prolínalo průvodní slovo sympatické dvojice moderátorů Felixova juniora a Kachny.

První blok

Celý program uvedl Kairon se svou přehlídkou kožených korzetů a jiných propriet v duchu sm a elegance. Následovalo vrhání nožů a přehlídka Ademy, které korunovala krásná a ZELENÁ Honeyhair. Jo, tahle barva jí sluší. Ostatní, která ne, že? :D

Konečně přišla na řadu má kamarádka s přehlídkou laděnou do příběhu Alenky z Říše divů. Tak trochu jiné, ale. V hlavní roli totiž byla křehká dívka ve svěrací kazajce (tak už je ta moje plátěná krasavice slavná herečka :D) v jakési psychiatrické léčebně o jejíž duši se hraje vysoká hra mezi nejrůznějšími stvořeními. No, bylo to moc pěkné, přírodní motivy, trošku horor a temnota. Paráda. A ač to byl první takový veřejný počin úžasné začínající korzetiérky a návrhářky Carolyne, vše se povedlo na jedničku. Osobně mě nejvíc zaujala černá vládkyně se sexy ofinkou a korunou a pak dívka v oranžovém, která opravdu vypadala jako v plamenech. Skvělý nápad!

Druhý blok

Druhý blok ovládlo téma smrti a španělský svátek mrtvých neboli Dia del Muertos od návrhářky Lady AnnaHell. Modelky předváděly šaty ve stylu rockabilly, takže byla všude spousta lebek a výrazného líčení. Líbilo se mi to, i když samozřejmě latex je latex. :D Jedinou výtku bych měl k vypravěči, který prováděl jednotlivými výstupy a doprovázel dění spojujícím příběhem. Bohužel mu nebylo příliš rozumět, což byla škoda, neboť celková koncepce mi přišla super.

Další v pořadí byla tvůrkyně z tvarované kůže, Sikra, a její vystupení na téma morové rány v Benátkách. Bílý smrťák a morový doktor neměli chybu. Krásné scénické ztvárnění všech úmrtí, úžasné masky jednotlivých aktérů. Moc se mi líbila maska slunce nebo ten chudák se třemi obličeji, kterému vždy někdo umřel. Celkově to mělo tu správnou atmosféru zmaru a neštěstí, jež nechodí nikdy samo. Tohle představení se mi trefilo do mého morbidního vkusu.

Blok uzavírala přehlídka známého latexového tvůrce Simona O pojatá jako cirkus. Nechyběly obruče, principál v povedené barevné uniformě a nádherná gymnastka. Jo, pro ty mám slabost. Dá mi někdo kontakt? :D Ne, vážně. Bylo to super a líbily se mi všechny předváděné modely a hezky se na ně koukalo.

Třetí blok

A pomalu jsme se blížili závěru. Na řadu přišla Riwa a její přehlídka krásných dam. Ona prostě umí. Korzety, podvazky, ženství. Potěšila přítomnost kamarádky, pro kterou to bylo poprvé a byla hodně nervózní, ale dala to s přehledem, nezakopla a vypadala úžasně. Tleskám.

Vystoupení Danny Worma plné blikajícího světla, laku a blýskavých kamínků mi nic neříkalo, ale po stránce zpracování bylo velmi profesionální. Jen já prostě radši holky. Sorryjako. :D

Úplný konec pak patřil Latex Vogue, drezuře latexových koníčků a burlesce. Tuhle firmu dvou nadšenců doporučuju všude, kudy chodím. Krásné modely a osobní přístup, který potvrzuje spousta přátel. Sakra, proč od nich furt nic nemám? :D

Závěrem

No a bylo dokonáno. Musím říct, že jsem docela čuměl, kolik účastníků nakonec přišlo. Podle jednoho z organizátorů tuším 200. Úžasný! Přesto o občerstvení bylo chytře postaráno přidáním cateringu i nahoře v sále. Fronty tak nebyly problém, ani nahoře, ani dole na baru.

Přesto parádní úspěch akce vede k zamyšlení, kolik lidí je optimální. Ač prý klub už někdy zvládnul dokonce 600, neumím si to představit. Už takhle bylo natřískáno po strop. S tím souvisí druhá věc. Lístky byly brzy vyprodány a ti, kteří dorazili s myšlenkou, že je koupí až na místě, měli bohužel smůlu. Hele já vím, že je to blbý, ale prostě je to akce, o kterou je zájem. Nechávat to na poslední chvíli, nebo dokonce x hodin po zahájení je prostě chyba. Sám jsem lístek též kupoval na místě, ale hned v sedm, ne v devět. A nedovolil bych si nadávat, kdyby už nebyly. A přenášet vinu na organizátory, že nestíhali informovat o zbývajících počtech, je hloupost. Ti měli dost práce u příjmu návštěvníků, a hlavně ze začátku se opravdu nezastavili.

Jedinou výtku bych možná měl k absenci nějaké převlékárny či alespoň koutu k tomuto vyhrazeném. Šatny na odložení věcí fungovaly v pořádku, ale tohle by bylo dobré nějak vychytat, protože akce, kde se očekává spousta dressnutých, si o to vyloženě říká. Já to měl jednoduché a stačil mi závěs na dvě minuty, ale neumím si představit, že bych se třeba do catsuitu půl hodiny soukal na záchodě, jak mi někteří říkali. Každopádně nemyslím to nijak zle. Chápu, že je to problém, když je celé vrchní patro vyhrazeno učinkujícím a nelze se tak převlékat například v pokojíčcích jako u menších akcí. Takže bez urážky, jen konstruktivní podnět do diskuze. :)

Akce byla každopádně povedená a jako návštěvník jsem si ji moc užil, přestože hodně přátel ji zazdilo a já nakonec šel sám. Ale co, v klubu už mám beztak vždy spoustu známých tváří, tak je to jedno. Konečně bylo fakt hodně nejrůznějšího latexu, což je vždy můj prvořadý zájem. Takže naprostá spokojenost. Těším se na další ročníky, protože každým rokem je program bohatší a propracovanější. Jako obvykle smekám před všemi, co se na OD podílejí. Jste úžasní!

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *