Úchylné pexeso

A je tu Štědrý den a s ním slibovaný dáreček pro hravé zvrhlíky. Těšili jste se? :) Jak vidíte, jde o vlastnoruční předělávku klasického dětského pexesa, kterou jsem ale rozšířil o, pro nás, zajímavější grafiku a především tresty v návaznosti na získané kartičky. No, přečtěte si pravidla, prohlédněte kartičky a uvidíte sami.

Je to už řádka let, co jsem se s tím vším patlal a vlastně jsme hru nakonec s bývalou partnerkou ani moc nestihli vyzkoušet. Přesto z ní mám dodnes radost, ostatně jako ze všeho, co sem tam vytvořím, a rozhodl jsem se jí poskytnout i vám ostatním. Nebudu přece lakota hamižná, kód když mně tu zatím bez užitku leží. Takže pokud máte rádi deskovky nebo si celkově rádi hrajete, určitě jí vyzkoušejte. :)

Přiznávám, že použité obrázky jsou posbírané ze všech koutů internetu, ale myšlenka hry, její grafická podoba a pravidla jsou moje dílo a nemám z toho žádný zisk, tak snad mě nikdo neukamenuje. Já bych to takhle hezky nakreslit neuměl a případným autorům moc děkuji.

PDF s hrou ke stažení

PDF s pravidly ke stažení

Výroba je jednoduchá a určitě jí zvládne každý. V přiloženém souboru najdete šest stránek kartiček a na konci jednu pro ruby. Tu potřebujete v šesti kopiích. Nejlepší je nechat si stránky vytisknout oboustranně někde na zakázku, ale pokud je vám to proti srsti nebo prostě chcete sami, lze i vytisknout samostatně ruby a líce, slepit a nakonec rozstříhat. Určitě si poradíte. Důležité je při tisku nastavit „žádné měřítko“, 100 % nebo tak něco. Formát papíru klasicky A4 a doporučuji silnější gramáž, ať vám to aspoň chvíli vydrží. :)

Doufám, že vám moje variace na známou hru udělá radost. Pokud bude mít úspěch, mám v šuplíku ještě pár dalších podobných kravinek, tak uvidíme. Třeba se jich taky dočkáte. ;) Užijte si Vánoce, zachovejte Doupěti přízeň i v dalším roce a brzy zase ahoj. :)

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *