Poprava na Krambergu aneb BDSM podle Švandrlíka

kramberg-thumb

Včera jsem se zúčastnil zajímavé bdsm akce, pořádané brněnskou skupinou Písklat. V jejich městě už má tradici, ale v Praze se jednalo o premiéru. A musím říct, že velice zdařilou.

O co vlastně šlo. Znáte povídky od Švandrlíka? Takové ty napůl hororové a napůl humorné, obvykle s naprosto šokující pointou a doprovázené kresbami od Neprakty? Tak podle jedné z nich, konkrétně se jedná o Popravu na Krambergu ze sbírky Draculův švagr, tahle skupina uspořádala program v jedné příjemné hospůdce nedaleko Vinohrad. Nechci být moc podrobný, protože se vlastně jednalo o uzavřenou společnost a vše kolem toho bylo tajné a zapovězené, ale i to vlastně nakonec pomohlo té atmosféře a až mystické náladě.

Když si přečtete zmíněnou povídku, zjistíte, že zde skupina přátel hraje takovou hru na soud. Máme tu kata, krále, obviněného, tresty a podobně. Průběh je vám asi jasný a povídka běží až do překvapivého konce. Přesně o tom byl včerejší večer. Tedy v poněkud použitelnější podobě.

A bylo to opravdu skvělé. I jsem se aktivně zúčastnil jedné z her, kterých bylo za večer několik. Bohužel žádný trest jsem neobdržel, neb obviněn jsem nebyl. A to se kamarád v roli šaška tak těšil, že si mě vychutná. Smůla. Příště musím víc zlobit😇 Pořadník se rychle plnil zájemci, takže znovu už jsem se nevecpal. Holt kdo dlouho váhal, měl smůlu.

Ale i ti co nehráli se nenudili. Bylo tam spousta lidí a i ti plašší se docela zvládali zapojit do debat. Intimní přítmí v sále, stoly osvětlené jen lucernami, to vše bylo super vymyšleno. Dokonce byl v sále k dispozici i kříž, takže i tam bylo občas na co koukat. A že jeden z přátel jako obvykle přinesl vodnici, to už byla ta pomyslné třešnička na dortu. Chudák, zase jsme mu jí pořád okupovali. Ale my ho za to máme moc rádi😀

Pokud se bude podobná akce někdy opakovat, určitě se rád znovu zajdu podívat. Bylo to zase něco nového a myslím, že všichni si to náležitě užili. Velký dík organizátorům i provozovateli prostor, smekám svůj měšťanský klobouk a těším se na příště.


 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *