BDSM weby u nás a malé ohlédnutí zpět

Zdar úchyláci, dnes jsem se rozhodl zmapovat naše největší současné bdsm weby, ale také trošku zavzpomínat na ty dřívější. Zároveň se zkusím rozepsat o vlastních zkušenostech s nimi, pokud jsou. Většinu asi znáte, ale třeba objevíte i některý nový. A varuji, článek je dlouhý jak týden před výplatou, ale co nadělám, že jo? :)

Musím říct, že je úžasný, kolik takových koutů na našem malém rybníčku existuje. Když se tak na ten výběr dívám, připadám si děsně starej, a to mi je jen 31! :D Půlka z následujících stránek je dávno mrtvá, resp. jen přežívá, ale pamatuju je za dob jejich slávy a jsou to moc hezké vzpomínky. Nostalgie, první krůčky a objevování různých základů, snaha pořídit si podle návodů první vybavení, které tehdy ještě nebylo úplně běžně k dostání…

Ne, nemluvím o socialismu. :D Ale ono stačí deset patnáct let do minulosti. Dnes máme spousty eshopů přímo na bdsm a fetiš vybavení, a dokonce i situace v sexshopech je lepší, ale tehdy to bylo všechno spíš o domácím kutilství a tápání v tmách. Internet byla relativně nová věc a sociální sítě neexistovaly. Spíš jen různá diskuzní fóra jako Lopuch, Redbox kluby a podobně. A právě tyhle první weby měly své nezastupitelné místo v pomoci nám nováčkům. Nu, starší generace jistě ví, o čem mluvím. Kór ta nejstarší, která je dnes poněkud odstrkována a její členové hanlivě nazýváni dinosaury. Ale to tu pitvat nechci. Tenhle článek je o tom, co je k vidění na československém netu dnes. Mimochodem všechny hlavičky z webů jsou klikací. Tak směle na to. :)

A začnu hned od legendy, vzniklé úsilím trojice Altair, Tom a Milkov. Pamatujete si na motto „My jsme ti lidé, před kterými nás rodiče varovali“? Jo, tak to je přesně odsud. Dříve největší a vlastně možná první pořádný web s bdsm tématikou u nás. Spousta z nás začínala sosat informace právě tady. Dnes už jde spíš jen o stín dávné slávy a i když to nějakou dobu vypadalo na snahu jej oživit, zatím zde autoři spíš jen znovuuveřejňují starší obsah. Znáte to, času je málo, všichni mají rodiny a jiné starosti… Každopádně pořád se jedná o obří zásobárnu nápadů, tematických článků a povídek.

Další klasika mezi podobnými weby. Spousta článků, obrázků i zajímavých článků. Dnes už bohužel nic nepřibývá, neboť autor v roce 2016 tragicky zemřel. Čest jeho památce. Určitě nakoukněte, stránky mají pořád co říct a autora by neutuchající obliba jistě těšila.

A máme tu asi největší a nejznámější komunitní web, co se bdsm a podobných odvětví týká. Hádám, že i proto je často prvním cílem pro všechny dnešní nováčky. Určitě jste o lajfku už alespoň zaslechli. Nabízí spoustu možností, ať se jedná o šikovné dotazníky oblíbených a neoblíbených choutek, velký počet členů, diskuzní fórum či seznamku. Ve spolupráci s webem probíhají i nejspíš fajn akce v reálu.

Skoro by člověk čekal nějaký ten háček. Nu, ten tu bohužel je. Zdejší admin je tak trochu arogantní a despota, a cokoliv není v souladu s pravidly, byť jen domněle, končí okamžitým vyhazovem a případně i doživotním IP banem. Než se rozkoukáte, je konec. Bez šance na odvolání. Také se proslýchá, že šmíruje osobní poštu a dělá další nehezké věci. Ale tomu se snažím nevěřit. Radši. Bylo by to smutný. Každopádně pokud tohle chování překousnete, nebo se nebudete moc zapojovat do dění, klidně lajfko zkuste.

Má zkušenost je taková, že jsem zde byl cca rok a víceméně mi přišlo, že se tu nic moc neděje. Snad jen v chatu, ale jinak mrtvo. Nakonec jsem letěl za nesouhlas s blokováním možnosti napsat pár dnů neaktivním uživatelům. V diskuzi naskákaly mínusové body a ráno už jsem se nepřihlásil. Bez vysvětlení, bez možnosti se hájit. Později jsem vytáhl nějaké zástupné důvody jako porušení podmínek, má výtka byla ve špatném vlákně a tak dále. Ač se snaží to okecávat, jak chtějí, já vím moc dobře, jak to bylo. A podobně dopadlo mnoho dalších. A rozhodně to nejsou nějací prudiči nebo honimírové. Ne, mnoho z vás je zná a přátelíte se. Jmenovat nebudu, klidně ať se ozvou dole v komentářích, že si nevymýšlím. Každopádně všichni visíme pro výstrahu na černé listině za to, že jsme si dovolili oponovat. A jelikož takové jednání se členy odmítám podporovat, jsem pryč a slavné lafjko mi rozhodně nechybí. No, nebudu se tu hnípat ve svých bolístkách a starých křivdách, a radši pojďme na další web. :)

Další komunitní web a dalo by se říct, že takový pokus o facebook pro úchyly. Je tu zeď, nějaká ta alba, možnost vést vlastní blogy… Má tak trochu pověst útočiště pro ty, kteří byli vyhozeni z předchozího. No, neříkám, že to není pravda. Ale dementi, vdd a jiné podivné existence najdete všude. Tam jako tady. Osobně mi přijde, že na „Bwebu“ to nějak víc žije. Jasně, i tady se postují kraviny, někteří uživatelé se hádají, zda je lepší bič či rákoska s ohledem na derivaci pokožky podle teploty či času, ale celkově z něj mám prostě mnohem pozitivnější dojem.

Admin víceméně nezasahuje do dění a spíše je na každém, jak se chová, koho blokuje nebo rád sleduje. Žádná buzerace nebo bany. Považuji to rozhodně za dospělejší přístup. Admin má řešit extrémní situace nebo technickou stránku věci, ne takové kraviny. Ač třeba proti Lajfku je zde mnohem méně registrovaných členů, aktivních je tu spíš partička kolem dvaceti lidí, což může někomu připadat dost limitující. Ale zase se všichni tak nějak známe. :D

Negativa tu samozřejmě také jsou, ale spíš technického charakteru. Především celý web je od generální přestavby neskutečně pomalý. Kliknete na něco, a čekáte a čekáte. Ono to pak většinou naběhne. A nebo taky ne. Jindy se objeví nějaká podivná hláška… Dále nemá úplně štastně udělané oznamování zpráv či reakcí a vůbec celé to lajkování zde funguje podivně. Stále naivně doufám, že se s tím admin popere a povede se mu zmíněné problémy odstranit. Ale už se to táhne dlouhé měsíce, tak nevím. Ale zvyknout se na to dá a klady určitě převažují.

Tohle je relativně mladý magazín o všem, co se v naší komunitě děje. Nové weby, různé akce, sem tam reportáže a spousta dalšího. Stránky by si zasloužily lepší vzhled, ale zase, není moc čas a síla je doladit do finální podoby. Ale to se časem zvládne. Přesto obsah rozhodně stojí za kouknutí. Za projektem stojí fotograf a dá se říct jeden z bdsm pamětníků u nás – Kacíř.

No jo, přece nezapomenu na sebe. A jelikož čtete tenhle článek, asi není nutné více představovat. :D

Tenhle web byl vždycky už od pohledu trochu jiný. Ač se samozřejmě zaobírá i univerzální bdsm tématikou, jeho hlavní pole tkví v hrátkách s elektřinou. Osobně skoro z každého článku cítím takové to… Jak to říct… No, kroužek matfyzáků či elektrotechniků, co si někde na stole pájí obvody, hrají si se všemi možnými veličinami a pak je skrze rozličné elektrody pouští do nebohých obětí. :D Ne, myslím to v dobrém. Jen elektřina nikdy moc nepatřila mezi moje choutky, a jelikož jsem sám do podobného kroužku kdysi sám chodil, nějak se mi představivost projevuje právě takhle. :)

Ale teď vážně. Na stránkách najdete skvělé návody, jak si z domácích zásob vyrobit kdejakou obtížně sehnatelnou hračku, základy, rady a tipy při hraní s elektřinou a tvůrci nezapomínají ani na bezpečnost, což chválím. Samozřejmě je tu i tuna povídek a různé jiné povídání. Mám pocit, že web za poslední roky taky poněkud stagnuje, ale jako zásobárna nápadů a informací patří k těm nejlepším.

Takže jestli jste kutilové nebo máte nějaké zkušenosti s plošnými obvody, procesory a dalšími serepetičkami, račte vstoupit. Najdete tu i třeba jak si vyrobit samodomo zdroj napětí, který by vás jinak vyšel na pěkné peníze. To se vyplatí ne? Takže telefonujte a objednávejte… Safra, to jsem zas odbočil. :)

A další skvělé stránky, které nemohu pominout, ač dnes spíš už jen přežívají ze setrvačnosti. Před deseti lety ale patřily k častým cílům všech zvrhlíků. Každý týden jsme se těšili na nový obsah a věřím, že v začátcích pomohly spoustě z nás. Pro mě zároveň srdcovka, neboť právě díky zdejšímu kontaktlistu jsem našel svou první lásku, která vydržela krásných osm let. To už je ale dávno.

Každopádně dodnes zde najdete spoustu obrázků, návodů, videí nebo i povídek. Bohužel od předánínovému vlastníku už obsah nepřibýval. Tedy vyjma odkazů od návštěvníků a spamu. Ale určitě se skočte podívat. Stojí za návštěvu.

Tenhle web není sice přímo o bdsm, jako spíš o fetiš materiálech, ale jelikož obojí má k sobě blízko a a dříve patřil také k tomu málu co bylo, myslím, že by nebylo fér na něj zapomenout. Co o něm říct? Do jisté míry se jednalo o jednu z prvních komunitních stránek. Sdílení fotek, domlouvání srazů, sem tam chat a zajímavá diskuze. I seznamka tu je, ale bohužel neskutečně přesycená komerčními nabídkami domin. Ale to je problém skoro všude, že seznamky moc nefungují nebo alespoň trpí totální nevyrovnaností pohlaví. Zde je to tuším několik tisíc kluků na jednu holku :D

Dřív jsem na „Pláštěnkách“ byl docela aktivní, ale s příchodem Facebooku a výše zmíněného Bdsmwebu jsem se nějak přesunul na efektivnější místa. Teď už je sleduju spíš jen občas kvůli inzerátům, kde se dají najít docela zajímavé kousky do fetišistovy sbírky. :)

A tím naše výprava končí. Snad jste se v článku dozvěděli něco nového a trochu vám rozšířil obzory. Jak jsem řekl v úvodu, spousta stránek už jen přežívá a pamětníci s nostalgií vzpomínají na dřívější doby, jiné weby zase vznikly, ale všechny stojí za nakouknutí a svou popularitu, dnešní nebo tehdejší, si zaslouží.

Závěrem bych rád zdůraznil, že se nejedná o disertační práci ze sociologie či psychologie, ale jen o můj zcela subjektivní pohled na dané téma pro potřeby osobního blogu. Není tu pochopitelně úplně vše, neb opravdu neznám každou jednu stránku, bez ohledu na to, jak je stará či známá. Ani se všemi nemám zkušenost. Proto děkuji za všechny vaše tipy a připomínky. Zvážím je a třeba doplním. Některé už se mi tu hromadí. :)

 


Poznámka pod čarou: Všechny hlavičky jsem si vypůjčil z jednotlivých webů, ale věřím, že se nikdo z tvůrců za malou reklamu zlobit nebude. :)

23 komentářů

 1. LenkaBD od 2007? Není to nějak pozdě? Co já pamatuji našel jsem ji v internetové kavárně, kam jsem stahoval první fotky na disketu 3,5″ za korunu minutu připojení ,,, doba kolem roku 2000.
  O Sexypláštěnkách se dá napsat to co o Bdsmlife. Opět majitel, který čte poštu a vyhazuje za vlastní názory.
  První diskuzaky byly na Mageo, Lopuch.Hodně práce při seznamování odvedli i Lidé.cz, dokud je „nevylepšili“.
  Bratři Slováci měli svoje diskuzní AZtko, Zla zelina.sk a Xbdsm.sk či Domina.sk . Pokud vím, všude jim to zkomírá a mnozí chodí na české stránky.

  1. Ahoj, predne dik za komentar. Jsi jeden z mala, co pise primo sem. A ne u odkazu jinde. :D Tady to zustane hezky videt, ne jak na fb, kde zmizi v tune dalsich postu. A ocenuju, ze se nebojis rict nazor ohledne lajfka a plastenek. At si admin skubne pedalem. :) Jinak taky jsem o podobne situaci slysel, ale nemam vlastni zkusenost, tak jsem to radsi nechtel rozmazavat. Jinak lenkabd jede urcite mnohem dele. Ja napsal, ze pred deseti lety byla jeste na spici, ne, ze zacla. :) Na ty dalsi weby mrknu. Dik za tipy i navstevu. :)

   1. Co se sexyplastenek týče tam je obrovská škoda, že to provozuje kdo to provozuje. Domlouváte se, píšete si a najednou máte ban a zaplaťte si VIP. Upřímně kdybych byl hacker, či někoho takového poznám, bude ten web první stránka, kterou bych shodil. Admin nekomunikuje a na zablokuje si Vás jak tam, tak na Fb. Pro jistotu. :D Nevím, za svůj život jsem nepoznal fajn web,a jen jednu dobrou seznamku, jejíž doména už nenačítá(jedná se o perverz kde existovali dvě stejné, jedna se s na konci a druhá se z) a jedna z nich přežila ale to je jedno. Je to škoda. Že chce někdo vydělávat na webu proč ne ale ať nabídne něco extra, ne vydírání. Ale na každého jednou dojde.

 2. Skupina lidí odejitých ze Sexypláštěnek si udělala provizorní web Sommers.cz hlavně pro organizaci srazů dříve domlouvaných na pláštěnkách.

  Nový přívětivě vypadající pokus o úchylweb je domasub.cz

  Už nějakou dobu existuje Korzetka.cz, jakožto diskuzák provozovaný jedním z aktivnějších úchylšopů…

 3. ahoj – no, souhlas s kacířem, zapomněls na korzetku – ale i o té se dá říct – shop dobrý, stránky od přestavby čím dál tím víc upadají, z vnějšího pohledu nefunkční komunita – ale třeba se mi to jenom zdá. Tvůrci se fakt snaží, opravdu, ale bohužel jaksi…
  jinak já tady nevidím důvod tě kamenovat, jak jsi hlásil :)

 4. Taky se trochu přidám. Pár z vyletivších na Lajfku založili stránky bddssm.cz, ale spíš to funguje víc jako seznamka. Podle mně je to poměrně mrtvé a aktivita spíš upadá. A taky vím, že bdsm tématika funguje docela úspěšne na Amatérech. Co bdsmsite.cz? Škoda je stránek Jake & kathe, hezké povídky a také divciny.com

 5. Ano, také se snažím zapomenout, ale s „lajfkem“ stejné zkušenosti. Ale ono i na FB vás „kamarádi“ připraví o profil, dnes si člověk nevybere. Ostatní servery též asi dobrý popis. Díky lidem za doplnění. O té aktivnosti- ono je to asi tak, vždy jsem chvíli aktivní, pak mě právě vyhodí „lajfko“, nebo se něco stane a vlastně mi to nechybí. pak člověk není aktivní. A po dekádě života se to třeba zase změní a tak je to dokola. Žít se má mimo net a sítě, takže občasné neaktivity jsou pochopitelné. Jsem rád, že třeba stránky lenky BD pořád fungují, byť se neobnovují. člověk nemusí mít archiv ve svém PC a má se kam vrace. Naopak mě „prudí“ právě když nějaké stránky zaniknou, nebo člověka vyhodí. Nejde o ty stránky, ale člověk přijde často o jiné souvislosti, diskuze, historii, což je pak mrzuté. A schováváat všechno v Pc také nejde, stejně pak lehne disk, nebo přestanou existovat nějaká uchovávácí média a je to stejně vniveč.

  1. Jo, mám to podobně. Byl jsem aktivní, pak jsem se zamiloval a na skoro dekádu neměl potřebu se víc prezentovat po netu. Pak to skončilo, tak mě tu zas máte :D Ale teď už asi aktivní budu dál a dál. :)

 6. Já si vzpomněl na ds-life.cz. Ale ten už snad ani neexistuje.
  Pak byl pokus o seznámení o BDSM normální lidem v několika článcích na zena-in.cz. Diskuze pod článkem ale svědčila o tom, že jsme jen úchylové. :-) Odhaduji někdy okolo 2005, už to není ani v archivu.
  A kluci co rádi dog play mají jsem-pes.cz
  Ještě v seznamu postrádám program Ateliéru – http://www.bdsmklub.cz/?p=srazy

 7. Díky za slinkování Eleferna a pár milých slov o něm. Ten projekt už se dál nehýbe, vinou toho, že mi došli spolupracovníci, kteří vždycky tvořili gró celého Eleferna a jimž především patří zásluhy o obsah i o formu. Pokud se nic dramamticky nezmění, tahle podoba už zůstane zakonzervovaná. Udržuji ji proto, že za ty roky, kdy byla komunita kolem aktivní se podařilo dát dokupy velmi slušný objem dle mého názoru docela kvalitních textů, faktografie i know-how spousty velmi schopných a dobrých autorů.

  1. Určitě souhlasím. Pro nadšence do elektřiny jste určitě nejlepší tuzemský web a byla by škoda to časem smazat. Hele kdo ví, třeba se časem objeví někdo, kdo to zas pomůže rozproudit. Přál bych vám to. :)

 8. Provozovatelé sexypláštěnek je banda zlodějů a vyděračů. Bez pádné příčiny dostanete ban a musíte si zaplatit, aby jste tam mohli fungovat. Administrátor si Vás zablokuje a nemáte se kam odvolat. Ani nemůžete svůj profil smazat a oni nadále vydělávají na vašem obsahu.

  1. Přesně tak to je jak jsi napsal. Dokud nezaplatíš máš ban a není možnost odvolání ani smazání profilu ani žádného kontaktu. Dostaneš ho i za to když si s někým píšeš soukromně. Tady je vidět jak oni sledují vše co tam kdo píše i v soukromých zprávách. Ten jejich webmaster „igelit“ si tam mastí kapsu a proto dává bany.

 9. BDSM Life – to by se dalo prirovnat k nejtvrdsimu komunistickymu rezimu. Tamni diktator tresta sebemensi kravinu okamzitym banem. Bez upozorneni, vysvetleni a naroku na obhajobu. Nedej boze aby nekdo vyrkl svuj nelichotivy nazor vuci jeho osobe. Vazne, vedet kdo to je a potkat ho, nejspis bych mu jednu flaknul.

 10. Ahoj, koukám, že článek už je trochu out, ale co teď, na X let jsem vypadla z komunity a osvědčené weby na sounáležitost v oblasti bdsm, fetiše nejsou nebo jen spící. Kam teď? Máte někdo radu?

 11. Děkuji za přehled. Určitě tu hodně odkazů chybí. S textovu částí se dá souhlasit. Osobně mám zkušenost s bdsm.cz – zablokován, bdsmlife – zablokován, sexyplastenky – vip člen z donucení. Co se SP týče, vděčím mu za spoustu seznámení a to i následných reálných BDSM schůzek, takže pomlouvat nechci. Něco se dá domlovat i na iboys, tam je to ale pomalý … Osobně bych fakt pořivítal odkaz na bezproblémovou BDSM stránku se seznamkou …

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *