První latex aneb jak a čím začít

Láká vás zkusit latex? Cítit jeho lesklé objetí a vůni, a nevíte, jak začít nebo na co si dát pozor? Přemýšlíte, co zvolit jako ten úplně první kousek na sebe? Tak právě pro vás je tu dnešní článek. :)


Latex má svoje specifika, na která je dobré myslet, ať při nákupu nebo třeba i při nošení, a být s nimi v pohodě. Pokud jste začátečníci a nikdy jste ho neměli na sobě, je lepší začít spíše něčím menším a levnějším. Já vím, že vás určitě fascinují celotělové catsuity krásně obtahující postavu a zářící nejrůznějšími barvami, koho taky ne, ale tohle je spíš pokročilejší level. U takového kousku jde už o docela drahou záležitost volající po tvorbě na míru. Stejně tak i vlastní nošení je přece jen náročnější. Člověk se potí, z bot vylévá bazénky a docela snadno dochází k dehydrataci uživatele. Kdo frčí v latexu roky, toho to asi příliš nerozhází a zvládne v něm být bez problémů klidně celý víkend včetně spaní, ale pocity začátečníka mohou být zcela jiné. Může se cítit omezován v pohybu, může se mu v neprodyšné gumové vrstvě z horka a dehydratace motat hlava a nakonec zjistí, že koupil catsuit za x tisíc, který nenaplnil jeho představy. A co si budeme povídat, i strach, abyste si obleček někde o něco neroztrhli je vyšší u drahé věci, než u něčeho obyčejného.

Catsuity jsou nej :)

Ok, pokud se tedy teprve rozkoukáváte v latexovém světe, catsuit tedy raději ne. Podobně bych prozatím zavrhl i více propracované a zdobené, a tedy dražší, kousky jako různé džíny, kabáty, uniformy a podobně.  Ne. Radši začněte něčím fakt levným a obyčejným, co vám plus mínus sedne v rámci konfekční velikosti. Smiřte se s tím, že první latex nebude dokonale sedět jako ten na míru, ale zas to vyváží nízká cena a prostě pocit, že je to zatím jen takový experiment a to vážnější přijde později. Doporučil bych věci jako slipy, ponožky, rukavice, punčochy, nějakou obyčejnou sukně, šaty či tílko, případně jednoduché legíny. I v nižší cenové kategorii se dají sehnat pěkně vypadající věci. Pokud pak zjistíte, že latex vlastně není tak úplně to pravé pro vás, není to taková škoda.

I jen s punčochami a rukavicemi se dá vyblbnout :)
Ale i jen s punčochami a rukavicemi se dá pro začátek vyblbnout :)

Co se týče kukel, tam je to velmi subjektivní. Klasickému začátečníkovi bych je asi neradil, ale na druhou stranu jsou mezi námi tací, co chtějí právě tu kuklu a mít celou škebli zahalenou v neprodyšné gumě. A kdo jsem, abych vám bránil, že jo? :D Já ke kuklám taky vždycky tíhnul, a byl to jeden z prvních kousků, co jsem si pořídil. Tenká obyčejná kukla od Sama. Pak nějakej ten roubík, slipy se zipem a punčochy, kraťasy a rukavice z Latex Fashion. Jo, to byly časy. No ale stačilo to. :)

K tématu bych ještě připojil pár postřehů. Zaprvé není latex jako latex. Existují věci z lepeného, odlévaného, pak se dále prodává obyčejný nebo s úpravou tzv. chlorinováním. Všechno má svoje a problematiku jsem už rozebral v samostatných článcích, tak se mrkněte. Oblékání do latexu může být také věda, takže si přečtěte, jak na to. :)

Zapomenout bohužel nemohu ještě na jedno úskalí, a tím je alergie na latex. Doba je v tomhle na prd a čím dál víc lidí trpí nesnášenlivostí či přímo alergiemi na nejrůznějších věci, od laktózy v mléce přes chlupy a pyl po latex. Bohužel u něj je to pro vás asi víceméně doživotní konečná. Ano, krátkodobě v něm asi vydržíte, ale stejně si koledujete o různé ekzémy, svědění či možná i horší projevy. Myslím, že jsem někde četl, že někteří výrobci metráže mají latex méně problematický vůči alergikům, ale neověřoval jsem to. Mně by asi jeblo, kdyby se mi projevila ještě alergie na latex. Stačí kolik jich oficiálně mám i tak. No a pravda, stejně na ně kašlu. :D Každopádně pokud víte, že vám i kontakt s nafukovacím balónkem či doktorskou rukavicí způsobí problémy a nechcete riskovat, zkuste najít zalíbení v jiných materiálech, které vám nebudou škodit. PVC/lak, spandex, neopren… Nebude to stejné, ale holt to se nedá nic dělat. Zdraví je důležitější, ne?

A když se vám to zalíbí, můžete se rozjet jak libo :)

Samozřejmě tohle všechno jsou jen moje úvahy na dané téma z hlediska někoho, kdo má kolem sebe jak začátečníky tak fetišáky na dřeň. Pokud začínáte, ale i tak prostě just chcete catsuit a přes něj heavy rubber kabát a víte, že to je ono, jen do toho. Jsou takoví, proč ne. Já zastávám názor, že čím víc latexu, tím víc Adidas. :D Ale jestli tomu tak není a cítíte se zatím trošku nejistě, nic nezkazíte, když začnete jen kalhotkami či punčochami se sukní. Nebo legínami s jednoduchým střihem, třeba i zipem, ale žádná divočina. Cokoliv je možné. A pak, až zjistíte, že ano, tak se můžete rozjet a postupně začít budovat a rozšiřovat sbírku. Ale bacha, je to nikdy nekončící láska a snaha mít pořád něco nového. Vím, o čem mluvím. Mám toho po těch letech plnou šatnu a už nevím, kam dávat nové věci. Ale co, stojí to za to. Latex je prostě nejlepší! :)

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *